POPULIARIAUSI DĖMIŲ ŠALINIMO MITAI

Baldo bukle po valymo ir pries
Pagrindinis > Naudinga informacija > POPULIARIAUSI DĖMIŲ ŠALINIMO MITAI

POPULIARIAUSI DĖMIŲ ŠALINIMO MITAI

Savadarbiai valikliai ir universalios valymo priemonės gali atrodyti kaip pigus ir lengvas sprendimas dėmių pašalinimui, tačiau jie dažnai problemą tik pablogina. Jei norite išvengti nepataisomo dėmių įsigėrimo ar kitokios žalos, skirkite šiek tiek laiko ir perskaitykite šį straipsnį, kuriame paneigiami populiarūs dėmių šalinimo mitai.

Mitas: patrinkite dėmę, kad ją pašalintumėte

Kai ką nors išpylėme ant kilimo ar baldo, instinktyviai norime kuo greičiau atsikratyti dėmės. Todėl mes dažnai pradedame dėmę šveisti, tikėdamiesi, kad jei trinsime pakankamai stipriai, mes ją ištrinsime! Deja, dėl šios taktikos dėmę bus ti dar sunkiau pašalinti, nes įtrinsite ją į pluoštus. Veiksmingiausias būdas labai neseniai atsiradusioms dėmėms šalinti yra naudoti šiltą vandenį, skudurėlį. Skudurėlį suvilgyti ir juo lengvai „bakstnoti“ dėmę, pradedant nuo kraštų ir judant link centro. 

Mitas: raudonojo vyno dėmėms naudokite baltąjį vyną

Daug žmonių prisiekia , kad būtent taip pavyko pašalinti ne vieną dėmę. Jie sako, kad pilant baltąjį vyną, skaidrų alkoholį (dažnai džiną) ar abiejų mišinį yra geriausias būdas pašalinti raudonojo vyno dėmes. Tai nėra taip efektyvu, kaip naudoti dėmių valymo priemonę. Pasinaudoję patyrusiu specialistu gausite daug geresnį rezultatą – viešbučiuose dažnai valome raudonojo vyno dėmes iš kilimų ir apmušalų. Be to sutaupysite taurę balto vyno!

Mitas: indų ploviklis sueis kaip apmušalo dėmių valiklis

Indų ploviklis yra chemiškai švelnus ir saugus naudoti pluoštui. Štai kodėl jis kartais rekomenduojamas kaip būdas šalinti dėmes. Tačiau naudojant jį kaip dėmių valiklį, liks lipnių likučių. Todėl jūsų kilimas taps vėl nešvarus daug greičiau. Taip yra todėl, kad indų valiklis skirtas nuplauti dideliu kiekiu vandens – daug didesniu nei galima naudoti kilimams ar baldams!

Mitas: profesionalus dėmių pašalinimas kainuoja brangiai

Namų valymo priemonės gali atrodyti kaip nebrangus dėmių šalinimo sprendimas, tačiau susisiekti su profesionalais yra protingas pasirinkimas. Naminės valymo priemonės ar prastas savadarbis valiklis gali pakenkti jūsų kilimui ir apmušalams, o sofos pervilkimas kainuos daug kartų brangiau nei profesionalus minkštų baldų valymas.