Pagrindinis > Naudinga informacija > KILIMŲ VALYMO MITAI

KILIMŲ VALYMO MITAI

Nepasigaukite ant internete rastų „pasidaryk pats“ priemonių. Toliau pateikiami keletas mitų dėl kilimo dėmių šalinimo ir tai, ką rekomenduojame išbandyti.

Kilimų džiovinimo mitas 

Mitas: Po valymo kilimas džiūsta kelias dienas

Šis mitas tampa realybe tik tuo atveju, jei jūsų kilimai nebuvo tinkamai išvalyti. Tai dažnas klausimas valant savadarbėmis priemonėmis ar patiems nuomojant kilimų valymo mašiną. Profesionalūs sprendimai naudoja mažiau vandens ir vos per keletą valandų jūsų kilimas jau bus sausas.  

Atsakymas: profesionali paslauga garantuoja greitesnį džiovimo laiką. 

Jei išvalysiu, mano kilimas susitrauks

Mitas: kilimų valymas gali sutraukti mano kilimus ir sugadinti pluoštus

Tai dažnas vilnonių kilimų rūpestis. Tačiau kilimas susitraukia tik tuo atveju, jei kilimas buvo išvalytas neteisingai (t.y. Naudojant netinkamas chemines priemones ar per daug šveičiant).

Kilimai yra gaminami taip, kad ištvertų valymą, o kilimų gamintojai rekomenduoja reguliariai valyti jūsų kilimus. Profesionalus kilimų valymas gali išvalyti visų tipų kilimus be jokių ilgalaikių dydžio pokyčių (išvalius dėl drėgmės gali atsirasti laikinas susitraukimas, tačiau išdžiūvęs kilimas normalizuosis). 

Atsakymas: naudojant tinkamas priemones ir metodus, nėra jokios rizikos, kad valydami sugadinsite savo kilimus.

Kliminės dangos valymo mitas

Mitas: Kilimų valikliai ir dėmių valikliaigali būti naudojami ant bet kurio kilimo.

Daugybė kilimų valymo priemonių, randamų parduotuvėse, netinka vilnoniams ir “Naujosios kartos” kilimams. Jų didelis šarmingumas gali chemiškai nudeginti vilnos kilimus ir pašalinti apsaugą nuo “Naujos kartos” kilimų. Smulkus šriftas ant produkto etikečių apsaugo valymo produktų įmones nuo bet kokios atsakomybės už žalą, kurią gali sukelti jų gaminiai, rekomenduodami pirmiausia juos panaudoti ant nedidelio ploto.  

Atsakymas: profesionalų paslaugos garantuoja geriausius rezultatus. Jei  vis dėlto norite pabandyti dėmę išsivalyti savarankiškai, pirmiausia išbandykite valymo priemonę nedideliame, mažai matome kilimo plote.

Dažniau valysiu, greičiau purvinsis.

Mitas: jie dažniau valysite kilimus, jie vis greičiau taps nešvarūs.

Yra keletas priežasčių, dėl kurių jūsų kilimas po valymo gali greičiau tapti vėl purvinas. Pagrindinės yra: prastas valymas, prastas chemijos iš kilimo išskalavmas, kilimo pH balanso sutrikdymas ir statinių kilimo savybių pakeitimas ar paliktas nešvarus vanduo, kuris džiūstant vėl pakyla į paviršių. Tačiau kartais tai gali būti tiesiog požiūrio klausimas – kilimas būna išvalytas puikiai, tačiau būtent dėl to visi kilimo nusidėvėjiai tampa dar labiau pastebimi.  

Atsakymas: Jūsų kilimai gali purvintis greičiau ne dėl valymo dažnumo, o dėl valymo kokybės.